TR | ENRekabet Kurumu Tarafından


23-10-2020

EMT Akademi olarak adli bilişim uzmanlarını desteklemeye devam ediyoruz.
Genel Müdür Yardımcımız SERKAN KÜÇÜK tarafından hazırlanan;
Rekabet Kurumu Tarafından yayınlanan "Yerinde İncelemelerde Dijital Verilerin İncelemesine İlişkin Kılavuz" ile ilgili yazımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PDF'i GörüntüleAdli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri

Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri


23-10-2020

Sıklıkla birbirine karıştırılan Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) yöntemleri hakkında bilgi edinmek için
Genel Müdür Yardımcımız SERKAN KÜÇÜK tarafından hazırlanan “Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri” yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

PDF'i GörüntüleOpenText ™ Tableau Donanımı için yeni güncellemeler yayınlandı!


05-08-2020

OpenText, OpenText ™ Tableau Donanım Yazılımı Güncellemesi (TFU) sürüm 20.3'ün yayınlandığını duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu sürümde Tableau Forensic Imager (TX1) ile ilgili güncellemeler bulunmaktadır:


BitLocker sürücülerinin kilidini açma:
BitLocker ile şifrelenen sürücülerin ve bölümlerin şifresi bilindiğinde TX1 ile açılabilir. Bu sayede, tüm sürücü içeriğine şifresiz erişim ve tarama, fiziksel imaj alma, mantıksal imaj alma ve diğer TX1 işlevlerini kullanma olanağı sağlar.
 
Otomatik imaj modu:
Kullanıcılar grup iş ayarı oluşturarak ve imaj alma işlemlerini TX1 de "otomatik pilot benzeri" bir mod ile gerçekleştirebilirler. Tespit edilen herhangi bir kaynak sürücü, ön ayarlara göre otomatik olarak sıraya alınır.
 
Apple Dosya Sistemi (APFS) desteği:
TX1 artık Apple APFS bölümlerinde tarama ve mantıksal imaj alma gibi kaynak tarafı dosya sistemi tabanlı işlemlere izin vermektedir. TX1 ayrıca APFS şifrelemesi algılandığında kullanıcıyı bilgilendirir.
 
Geliştirilmiş FileVault 2 şifreleme algılaması:
FileVault 2 şifrelemesinin varlığını daha güvenilir bir şekilde tespit etmek ve kullanıcıyı bilgilendirmek için Apple Core Storage birimlerinin ayrıştırılması özelliği iyileştirildi.
 
Kuyruktaki işleri yeniden sırala:
Kuyruktaki işler, delil önceliğindeki değişikliklere göre hızlı bir şekilde sürükle ve bırak yöntemiyle yeniden sıralanabilir.
 
Kullanılabilirlik iyileştirmeleri:
TX1 arayüzünde aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yeni özellik eklenmiştir:
• Bir kaynak sürücünün zaten çoğaltıldığını gösteren görsel bir gösterge
• Uzak web arayüzünü kullanarak ürün yazılımını (firmware) güncelleme seçeneği
• Bir sürücüde TX1 paketli kütük (log) içeriğini görüntüleme özelliğiYeni özelliklerin ve düzeltilen sorunların tam listesi için TFU 20.3 Sürüm Notları

Sürüm Notlarını İncele


Tableau Donanım Yazılımı Güncellemesi (TFU) sürüm 20.3

Güncellemeyi İndir


TX1 Firmware Güncelleme Kılavuzu (Türkçe)
 

Kılavuzu Görüntüle

 

TX1 Versiyon 20.3 Kullanıcı Kılavuzu
 

Kılavuzu Görüntüle
Çevrimiçi

Çevrimiçi "Mobil Cihaz İncelemeleri - SIM Kartlar Hakkında Ne Biliyoruz?" Etkinliği
13/04/2020 tarihinde Fırat Üniversitesi – Adli Bilişim Topluluğu ile birlikte düzenlediğimiz, firmamız Genel Müdür Yardımcısı Serkan KÜÇÜK tarafından sunulan “Mobil Cihaz İncelemeleri - SIM Kartlar Hakkında Ne Biliyoruz?” konulu çevrimiçi toplantımız yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Adli incelemeler konusunda bilgi paylaşımlarını daha üst seviyeye çıkarmak için gerçekleştirdiğimiz bu toplantıya katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.Bilgisayar Adli İncelemeleri | TRİYAJ Araçları ve Teknikleri


17 Ocak 2020

EMT Akademi olarak adli bilişim uzmanlarını desteklemeye devam ediyoruz.
Serkan Küçük tarafından hazırlanan Bilgisayar Adli İncelemeleri, Triyaj (Triage) Araçları ve Tekniklerini anlatan yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

Triyaj (Triage) Araçları ve TeknikleriIAFPA 2019

IAFPA 2019


14-17 Temmuz, 2019

Sponsoru olduğumuz IAFPA 2019 etkinliği 14-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında WOW ISTANBUL HOTELS & CONVENTION CENTER'da gerçekleştirildi. Etkinlikte emeği geçen tüm IAFPA ekibine ve standımıza uğrayan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.ADLİ BİLİŞİM VE SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ZİRVESİ


10 Haziran 2019

USİUD ve EMT Elektronik & Magnet Forensics iş birliğinde organize edilen "ADLİ BİLİŞİM ve SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ZİRVESİ" kapsamında; adli bilişim ve siber güvenlik konularında seminer ve gösterimler ile güncel trendler, riskler, gelişmeler değerlendirilecek ve uygulamalı bir araştırma yaklaşımı sunulacaktır.

İncelemelerdeki adli bilişim araçlarına duyulan ihtiyaç, veri, adli bilişim, bellek analizi, şifreli sabit sürücülerin şifresini çözmek, meta veri gibi birçok önemli konuda teknik seminerler ve uygulamalı gösterimler yapılacaktır. 

ACFE’nin iki yılda bir yayımladığı küresel suistimal araştırması sonuçlarına göre, şirketler tipik olarak her yıl gelirlerinin %5’ini suistimal nedeniyle kaybetmektedir.  Bildirilen vakalardan ortaya çıkarılan toplam kayıp 7 milyar dolardan fazla ve vaka başına ortalama 1 milyon dolardan yüksektir. Böylesi büyük bir risk taşıyan bilişim güvenliği alanında dünyadaki trendleri ülkemize de taşımak ve belli bir seviyenin üstünde teknik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz bu seminere adli bilişim profesyonellerini ve konu ile ilgili herkesi davet etmekten mutluluk duyarız.

Kayıt ve daha fazla bilgi için tıklayınız: https://www.adlibilisimgunleri.com/adli-bilisim-ve-siber-suclarla-mucadele-zirvesi/
 

BROŞÜRÜ İNDİR!

              

*SERTİFİKA VE CPE BİLGİSİ
Katılımcılara etkinlik sonunda Türkçe ve İngilizce olarak düzenlenmiş katılım sertifikası verilecektir. Sertifika 6 CPE değerindedir.

*Oturumlar İngilizce dilinde yapılacak olup Türkçeye tercüme edilecektir.

İletişim : Demet Kaya - demet.kaya@usiud.org - 0 850 532 9064 - 0554 302 00 22
Tarih: 10 Haziran 2019 Pazartesi
Saat: 09.00- 17.30
Yer: Point Otel Taksim-Giza Salonu, İstanbul
Bilişim Kurultayı 2018  EMT & NUIX – EMT & MSAB Özel Oturumları

Bilişim Kurultayı 2018 EMT & NUIX – EMT & MSAB Özel Oturumları


21-22 Kasım 2018


Hızla gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu imkanlar ve buna bağlı değişen toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda devletimiz tarafından başlatılan Dijital Dönüşümü desteklemek ve yaygın etkisini artırmak amacıyla, bu sene 35. si gerçekleştirilen Türkiye Bilişim Derneği 35’nci Ulusal Bilişim Kurultayında biz de 2 gün boyunca sürecek özel oturumlarımızla yerimizi aldık. 

Adli bilişim alanında Türkiye'nin ilk ve en geniş ürün portföyüne sahip firması Emt Elektronik olarak ülkemizde bilşim güvenliği ve adli bilişim alanlarında oldukça önemli ve bilgilendirici bir etkinliğe daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

35’nci Ulusal Bilişim Kurultayı kapsamında, EMT Elektronik & NUX ve EMT Elektronik & MSAB iş birliğinde, “Hukuki ve Teknik Yönleri ile Kişisel Veriler ve E-Keşif” ve “Adli Bilişimin Gelişmesi ile Ortaya Çıkan Zorluklar ve Çözümleri” konularında 21-22 Kasım günlerinde Sheraton Ankara Gerbera Salonunda özel oturumlar gerçekleştirmekteyiz. İki gün boyunca sürecek etkinlilerimizin sonunda gerçekleştireceğimiz çekilişlerimizde de katılımcılarımıza hediyelerimiz olacaktır. 


Etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgi almak için ve ücretsiz kayıt yaptırmak için www.adlibilisimgunleri.com web sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri Bilgilendirme Toplantısı


6 Haziran 2018

“Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri" bilgilendirme toplantısı 6 Haziran 2018 tarihinde, Black Rainbow Group üst düzey yöneticileri Dr. James Kent ve Morgan Sheehy 'in katılımıyla EMT Electronics eğitim salonunda gerçekleştirildi. Toplantı, dünya çapında adli bilişim alanında kendini kanıtlamış olan Dr. James Kent’in Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri hakkındaki tanıtımlarının yanı sıra dünyada adli bilişim teknolojileri hakkındaki bilgilendirmeleri ile devam etti.BlackBag BlackLight Tool Eğitimi

BlackBag BlackLight Tool Eğitimi


15-16 Mayıs 2018

EMT Elektronik ve Blackbag Technologies iş birliği ile düzenlenen BlackBag BlackLight Tool Eğitimi Tim Thorne & Tom Oldroyd’un eğitmenliğinde 15-16 Mayıs 2018 tarihinde EMT ELEKTRONİK Binası Eğitim Salonunda gerçekleştirildi.

İki gün süreli bu eğitimde, BlackLight Tool ile bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda bulunan dijital kanıtları doğrulama, analiz etme ve raporlama konusundaki öğrenim teknikleri hakkında uygulamalı bir araştırma yaklaşımı sunuldu.

Uygulamalı örnek olay incelemeleriyle BlackLight'ın ileri düzey işlevlerinin öğretildiği eğitim sonu sınavında başarı gösteren öğrenciler CBE sertifikalarını almaya hak kazandı. ACFE TURKEY - USİUD Adli Bilişim ve Siber Suçlarla Mücadele Zirvesi


14 Mayıs 2018

14 Mayıs’ta İstanbul'da gerçekleşen ve sponsor olarak yer aldığımız ACFE TURKEY - USİUD adlibilişim ve siber suçlarla mücadele zirvesi’nde gün boyu standımıza yoğun ilgi gösteren ziyaretçilerimizle bir araya geldik. Suistimal ve bilişim risklerinin yönetilmesi, vakaların tespiti, analizi ve delillendirilmesinde adli bilişim metotları ve teknolojinin etkin kullanımı konularınaki seminer ve panelerle devam eden zirvede, EMT Elektronik olarak kurumsal bilişim güvenliği ile ilgili dünyada başarısını kanıtlamış tüm çözümlerimiz hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunduk.MSAB 20-25 Mayıs Eğitmenlik Eğitimi

MSAB 20-25 Mayıs Eğitmenlik Eğitimi
20-25 Mayıs 2018 tarihinde EMT Akademi eğitim salonunda MSAB firması teknik eğitmeni Christopher Currier tarafından verilen MSAB eğitmenlik eğitimi başarı ile tamamlandı. Kurs sonunda MSAB mobil adli bilişim yazılımlarını kapsayan eğitici eğitimine katılan EMT Elektronik personeli MSAB eğitici eğitmeni sertifikasını almaya hak kazandı.EMT Electronics 2018 Yaz Stajları Tamamlandı
Fırat Üniversitesi Adli Bilişim Mühendisliği bölümü öğrencileri ile EMT Electronics 4 Haziran- 7 Eylül tarihleri arasında verilen 1, 2 ve 3. dönem yaz stajları başarıyla tamamlandı. Staj programı kapsamında EMT Elektronik uzman mühendisleri ve adli bilişim eğitmeleri tarafından çeşitli adli bilişim yazılım ve donanımlarının eğitimleri ve uygulamaları verilirken; ilk grup öğrencilerle müzakere, kurum kültürü, müşteri ilişkileri ve satış teknikleri eğitimlerine de katılım sağlandı. 2019 yılı EMT Elektronik yaz stajları için EMT Akademi web sayfasını ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.BTK Hacktrick Konferansı

BTK Hacktrick Konferansı


4-5-6 Mayıs 2018

EMT Electronics Engineering Ltd. olarak 4-5-6 Mayıs'ta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı'nda yerimizi aldık. Standımıza yoğun bir ilgi gösteren ziyaretçilerimize sunduğumuz adli bilişim teknolojileri ile ilgili bilgilendirmelerin yanı sıra teorik ve uygulamalı eğitimlerimizle de haftasonu boyunca adli bilişim alanı uzmanlarını ve ilgililerini bilgilendirmeyi sürdürdük.Cellebrite Workshop


11 Nisan 2018

Cellebrite Workshop etkinliği, Cellebrite ve EMT Elektronik iş birliğinde, 11 Nisan 2018 tarihinde Hilton Garden Inn Ankara Otel’de gerçekleştirildi. Emt Elektronik Adli Bilişim Günlerinin ikinci bölümünü oluşturan etkinlikte, günümüzün en zorlu adli bilişim sorunları ile başa çıkma yolları ve Cellebrite'ın adli çözüm yelpazesinin soruşturma ihtiyaçlarını nasıl hızlandırdığı ile ilgili uygulamalı gösterimler gerçekleştirildi.

Adli bilişim alanındaki gelişmeleri, zorlukları, en son yenilikleri ve Cellebrite’ın adli bilişim çözüm ve hizmetlerinin canlı gösterimlerle verildiği yemekli workshop etkinliği, gün boyu farklı eğitim ve tanıtımlarla sürdü.

Ayrıca gün sonunda yapılan bir çekiliş ile talihli bir kişiye bir yıllık Cellebrite UFED Analytics Desktop lisansı hediye edildi.Magnet Forensics Workshop

Magnet Forensics Workshop


6 Nisan 2018

Magnet Forensics ve EMT Elektronik iş birliğinde organize edilen Magnet Forensics Workshop etkinliğinde, adli bilişim profesyonellerine yönelik, mobil cihaz ve bilgisayar veri incelemelerinde karşılaşılan zorluklar ve bu zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli öneriler ve yöntemler anlatıldı.

Gün boyu süren yemekli workshop etkinliği, Magnet Forensics’in uzman eğitmenlerinin Axiom ve diğer ürünleri ile ilgili eğitimleri ile ilgi topladı. Adli bilişim yazılım ve donanımları alanında faaliyet gösteren dünyaca ünlü Magnet Forensics eğitmenleri yönetici ve teknik uzmanlarınının katıldığı workshopta bilişim sektöründeki son trendler ve ürün güncellemeleri paylaşıldı.

Ayrıca workshop sonunda katılımcılar arasında yapılan çekiliş sonucunda, 2 katılımcıya 6 ay süreli AXIOM Complete lisansı ve iPad  Mini hediye edildi. TBD 34. Ulusal Bilişim Kurultayı


20-21 Aralık 2017

1971 senesinde kurulan ve faaliyetleri ile Türkiye’de bilişim kavramını ve teknolojilerinin gelişimini etkin şekilde yönlendiren Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’ nin düzenlediği 34. Ulusal Bilişim Kurultayı 20-21 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Yöneticiliğini Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2. Başkanı Cabir BİLİRGEN’in yaptığı panelde Satış Müdürümüz Serkan Küçük’ün “Güvenliğin Bireysel ve Kurumsal Hayata Dokunuşunu” konulu konuşması ile kurumsal bilişim güvenliği konusunun önemine dikkat çekerken; KVKK ile hayatımıza giren yeni kavramlara da yer verdik

Tüm Hakları Saklıdır: 2018
Web Tasarım