TR | EN

MSAB

 
MSAB

Faaliyet Alanları

Mobil Cihaz İnceleme Yazılım ve Donanımları

Firma Hakkında

İsveç menşeili bir adli bilişim ürün geliştiricisi olan MSAB, 2003 ylından beri mobil adli bilişim alanında dünya çapında kolluk kuvvetlerinin yanı sıra özel sektör ve kamuda faaliyet gösteren pek çok kuruluşa hizmet vermektedir.
Ürünler

 
XAMN Elements

XAMN Elements

Alınan imaj üzerinde Hex tabanlı olarak inceleme yapmak üzere geliştirilen XAMN Elements sayesinde, regex ,vb. aramaları yapabilir, binary tabanlı olarak veri kazıma, vb. teknikleri uygulayarak analiz işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

XAMN Spotlight

XAMN Spotlight

XRY ile alınan ve anlamlandırılan imajı analiz etmek için geliştirilen XAMN Spotlight, sahip olduğu pekçok farklı filtre ile milyonlarca veri arasında arama çemberini darltarak aradığınız verilere hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Lokasyon, içerik, görsel bazlı filtreler ve daha birçok farklı filtresiyle arama çemberini hızla daraltarak aranan verilere en kısa sürede erişmeye imkan sağlar.

XMAN Horizon

XMAN Horizon

Birden fazla mobil cihazdan alınan XRY imajlarından, tek bir platform üzerinden kritik bağlantıları, verilerin birbiriyle olan ilişkilerini ve bağlantılarını ortaya çıkarmak üzere geliştirilen XAMN Horizon ile soruşturmanızı genişletebilir ve kritik bağlantıları ortaya koyarak büyük resmi görebilirsiniz.

XEC Director

XEC Director

Adli soruşturmalarda ilgili inceleme ekibini efektif şekilde yönetebilmek, soruşturmaları optimum performansla tamamlama konusunda yüksek öneme sahiptir. XEC Director, organizasyon içerisinde sahip olunan tüm MSAB Tool'larını tek bir network üzerinden yönetmenizi sağlar. Yazılım güncellemeleri, lisans süreleri, vb. daha birçok yönetimsel konuyu tek platform üzerinden merkezi olarak yönetmenize olanak sağlayan merkezi bir yönetim çözümüdür.

XEC Export

XEC Export

Birden fazla miktarda olan XRY raporlarını tek bir tıklama ile, tercih edilecek birçok farklı formatta dışa aktarmaya yarayan, kullanımı oldukça kolay ve soruşturmacıya büyük ölçüde zaman kazandıran benzersiz bir çözümdür.

XEC Express

XEC Express

XEC Express, hem windows tabanlı PC platformunda hem de KIOSK platformunda dokunmatik veya klavye yoluyla kullanılabilen, uzman olmayan kişilerinde kolayca imaj alıp, gözatmak istedikleri spesifik verilere erişim sağlayabileceği bir çözümdür.

XRY Camera

XRY Camera

Adli soruşturmalarda bazı durumlarda incelenen cihazın fotoğraflarının veya cihazın ekranından alınan ekran görüntülerinin rapora eklenmesi gerekebilir. Özellikle bataryanın altında yer alan IMEI numarasının direkt cihaz üzerindeki halinin fotoğraflarının kullanılması gereken durumlar, vb. için XRY üzerinden entegre bir  şekilde çalışan XRY Camera ile yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekerek direkt yazılım üzerinden rapora eklemek mümkün olmaktadır.

XRY Cloud

XRY Cloud

Soruşturmayı yalnızca ele geçirilen mobil cihazla sınırlı tutmayıp, ilgili kullanıcının bulut hesaplarında bulunan verilere de erişim imkanı sağlayan bir çözümdür. Mobil cihazdan elde edilen tokenlarla facebook, İnstagram, iCloud,vb. pek çok bulut platformunda bulunan verilere erişim sağlayıp soruşturmayı aydınlatabilecek verilere erişim imkanı sağlar.

XRY LOGICAL

XRY LOGICAL

Hem laboratuvar ortamında, hem de sahada hızlı bir şekilde imaj almayı sağlayan bir çözümdür. İncelenecek mobil cihazın işletim sistemiyle iletişim kurularak, işletim sisteminin izin verdiği ölçüde mobil cihazdaki verilere erişim sağlanır.

XRY PHYSICAL

XRY PHYSICAL

Şüpheli mobil cihazda derinlemesine inceleme yapmak için, ilgili cihazın işletim sistemini by-pass ederek, işletim sisteminin görmediği, atanmamış alanlardaki tüm verileri binary seviyesinde alıp yeniden anlamlandırmak prensibiyle çalışan bir çözümdür.

XRY Physical ile ekran kilidi olan cihazlardan bile kilidi kırarak veya devre dışı bırakarak, silinmiş veriler, uygulamalar, resim, video dosyaları, ve daha bir çok farklı tipte veriye erişim sağlanabilmektedir.

XRY PinPoint

XRY PinPoint

Mobil adli incelemelerdeki em büyük zorluklardan biri Çin başta olmak üzere uzakdoğu menşeili taklit telefonların incelenmesidir. Sahip oldukları çipsetler ve standart dışı yapıları nedeniyle bu tip telefonlardan ve diğer mobil cihazlardan imaj almak zordur.

XRY pinpoint tamamen uzak doğu kökenli taklit telefonlardan diğer mobil cihazlardan imaj almak ve alınan imajı anlamlandırmak üzere spesifik olarak geliştirilmiş bir çözümdür.

Tüm Hakları Saklıdır: 2018
Web Tasarım