TR | EN

OXYGEN FORENSICS

 
OXYGEN FORENSICS

Faaliyet Alanları

Mobil Cihaz İnceleme Yazılımları

Firma Hakkında

Mobil adli bilişim alanında faaliyet gösteren firma, Rusya menşeili olup 2000 yılından beri dünya çapında kolluk kuvvetleri, özel sektör ve kamuya hizmet vermektedir.
Yazılımlar ve Donanımlar

 
OXYGEN FORENSIC DETECTIVE

OXYGEN FORENSIC DETECTIVE

Hem fiziksel, hem mantıksal imaj almayı destekleyen ve birçok farklı mobil cihaza destek veren Oxygen Forensic Detective 430 farklı uygulama ve 70302un üzerinde farklı uygulama versiyonunu da desteklemektedir.

MOBİL CİHAZ VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective; iOS, Android, Windows, BlackBerry cihazları, özellikle telefonlar, medya ve SIM kartlardan veri çıkarımı sağlar. Birden fazla cihazdan eşzamanlı veri çıkarımı yapılabilir. Yazılıma iTunes, Android ve BlackBerry yedekleri, JTAG ve Chip-off imajları da dahil olmak üzere çok sayıda yedek ve imaj dosyaları aktarılabilir.

BULUT VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective; iCloud, Google, Microsoft, Samsung, Huawei hesapları,
E-posta sunucusu ve Facebook, Twitter, Dropbox, WhatsApp gibi diğer hizmetlere
erişim sağlamanıza izin verir. Yazılım komple iCloud yedeklerini (genellikle her bir cihaz için 3'e kadar) içeri aktarma ve çözümleme yeteneğine sahiptir.

DRONE VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective, fiziksel dökümlerden, drone loglarından ve mobil uygulamalardan en ayrıntılı drone verilerini ayrıştırma ve analiz etmeyi sağlar. Yazılım, drone fiziksel dökümlerini alabilir ve rota verilerini ve hız, yön, yükseklik, vb. gibi meta verileri gösteren GPS konumlarını ayrıştırabilir.

COĞRAFİ HARİTALAMA
Oxygen Forensic® Detective coğrafi koordinatları mobil cihazlar, drone, bulut depolama birimleri, medya kartları ve içeri aktarılmış imajlar dahil olmak üzere tüm mümkün kaynaklardan  elde eder. Analiz edildikten sonra veriler çevrimiçi ve çevrimdışı haritalar üzerinde görüntülenebilir.  VERİ ANALİZİ
 • Zaman Çizelgesi – olayların kronolojik şekilde sıralanması
 • Sosyal Grafik – kullanıcıların sosyal bağlantıları ve ortak kontakları
 • Kümelenmiş Kontaklar – Tüm cihaz kaynaklarından elde edilen birleştirilmiş  kontaklar
 • Önemli Kanıtlar – Tüm önemli kanıtların işaretlenmesi
 • Arama – Çıkarım sırasında ve sonrasında gelişmiş arama
 • Dışa Aktarma – PDF, XLS, XML, vs.  özelleştirilebilir raporlama

Daha fazla bilgi için tıklayınız.


OXYGEN FORENSIC DETECTIVE ENTERPRISE

OXYGEN FORENSIC DETECTIVE ENTERPRISE

Oxygen Forensic Detective'in tüm özelliklerine sahip olan Enterprise (kurumsal) versiyonu aynı anda birden fazla kullanıcının yazılımı kullanmasına imkan tanır.

Aynı anda 5, 10, 20 ve 50 kullanıcıyı destekleyebilen Oxygen Forensic  Detective Enterprise tek bir dongle ile internet veya lokal bir ağ üzerinden farklı lokasyonlarda bulunan kullanıcıların inceleme yapmasına olanak tanıyarak incelemeciler için lokasyon bağımlılığını ortadan kaldırır.

Daha fazla bilgi için:

   


OXYGEN FORENSIC EXTRACTOR

OXYGEN FORENSIC EXTRACTOR

Oxygen Forensic Extractor mobil cihazlardan imaj almak, elde edilen verileri ayrıştırmak ve raporlamak için geliştirilmiş bir imaj alma yazılımıdır.

IOS, Android Windows ve Blackberry gibi pek çok farklı tipte platforma ait verilerin ve yedeklerin (back up'ları), bunlara ek olarak sim kartlarda bulunan verilerin çıkarımını yapmaya ve elde edilen verileri PDF,XLS, RTF, XML ve daha bir çok yaygın formatta raporlamaya imkan tanır.

OXYGEN FORENSIC KIT

OXYGEN FORENSIC KIT

Portatif bir çözüm olarak tasarlanan Oxygen Forensic Kit, en zorlu saha koşullarında bile imaj alma, inceleme ve raporlama yapabilme amacıyla tasarlanmıştır.

Ek bir kurulum veya konfigürasyon gerektirmeden direkt kullanılabilen kit, içerisinde Oxygen Forensic Detective yüklenmiş dayanıklı bir tablet ve mobil cihazlardan imaj almaya yarayan özel bir kablo setinden oluşmakta olup, en zorlu saha koşullarına karşı koruma sağlayan askeri tip taşıma çantasıyla birlikte kullanıcıya sunulmaktadır.


Daha fazla bilgi için tıklayınız.


OXYGEN FORENSIC CABLE KIT

OXYGEN FORENSIC CABLE KIT

Mobil cihazlardan imaj almak için uygun bağlantı kablosunu bulmak çoğu zaman incelemeciler için bir problem olabilmektedir. Oxygen Forensics, desteklediği tüm telefon modelleriyle uyumlu kablo ve bluetooth adaptörlerini incelemecilerin kullanımına sunmaktadır.
Oxygen Forensics Kablo kiti aşağıdaki bileşenlerden oluşur;

Tüm Hakları Saklıdır: 2018
Web Tasarım