TR | EN

OXYGEN FORENSICS

 
OXYGEN FORENSICS

Faaliyet Alanları

Mobil Cihaz İnceleme Yazılımları

Firma Hakkında

Mobil adli bilişim alanında faaliyet gösteren firma, Rusya menşeili olup 2000 yılından beri dünya çapında kolluk kuvvetleri, özel sektör ve kamuya hizmet vermektedir.
Ürünler

 
OXYGEN FORENSIC DETECTIVE

OXYGEN FORENSIC DETECTIVE

Hem fiziksel, hem mantıksal imaj almayı destekleyen ve birçok farklı mobil cihaza destek veren Oxygen Forensic Detective 430 farklı uygulama ve 70302un üzerinde farklı uygulama versiyonunu da desteklemektedir.

MOBİL CİHAZ VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective; iOS, Android, Windows, BlackBerry cihazları, özellikli telefonlar, medya ve SIM kartlardan veri çıkarımı sağlar. Zaman her zaman önemli olduğundan, birden fazla cihazdan Oxygen Forensic®Detective’e özel eşzamanlı veri çıkarımı yapılabilir. Oxygen Forensic® Detective’e iTunes, Android yedekleri, GrayKey, JTAG, Chip-off, UFED, XRY imajlarıda dahil olmak üzere çok sayıda yedek ve imaj dosyaları aktarılabilir.
Oxygen Forensic® Detective; Samsung, LG, Motorola ve MTK, Spreadtrum, Qualcomm yonga setleri dahil olmak üzere mobil cihazlarda ekran kilitlerini atlama veya devre dışı bırakma için çeşitli tescilli yöntemleri kullanır. Dahili Jet Imager endüstride benzersiz hızlarda fiziksel veri çıkarmayı sağlar. Oxygen Forensic® Detective, şifreli iTunes yedeklerinin ve Android imajların şifrelerini de bulabilir.

BULUT VERİ ÇIKARIMI
Dahili Oxygen Forensic® Cloud Extractor; iCloud,Google, Microsoft, Samsung, Huawei, Mi Cloudhesapları, E-posta sunucuları ve Facebook, Twitter,Instagram, Dropbox, WhatsApp, Telegram gibi diğerhizmetlere erişim sağlamanıza izin verir. Cloud Extractor ayrıca WhatsApp yedeklerinin şifresini çözmeve veri çıkarımını yapmak için özel bir yeteneğe sahiptir.
Desteklenen bulut depolama hizmetlerine erişim sağlamak için hesap kimlik bilgilerini veya tokenleri kullanabilirsiniz. Oxygen Forensic® Detective hesap kimlik bilgilerini ve tokenleri doğrudan mobil cihazlardan çıkarırken Oxygen Forensic KeyScout şifre ve tokenleri Windows tabanlı bilgisayarlardan toplar.Bu değerli veriler daha sonra incelenen ilgili bulut hizmeti hesaplarından veri toplamak ve çıkarım için kullanılabilir.

DRONE VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective, drone verileri, uçuş kayıtları, mobil uygulamalar ve bulut hizmetlerinden ayrıntılı veri ayrıştırmayı ve analiz etmeyi sağlar.
Oxygen Forensic® Detective, drone fiziksel imajlarını oluşturabilir veya içe aktarabilir ve değerli rota verilerini gösteren GPS konumlarını ve hız, yön, yükseklik, sıcaklık ve daha fazlasını içerecek şekilde cihaz telemetrisini ayrıştırabilir. Şu anda, çeşitli DJI ve Parrot dron modelleri desteklenmektedir. Drone uygulamalarından veri ayrıştırma, iOS ve Android cihazlardan da mümkündür. İncelemeciler, drone resim ve videolarını, zaman damgaları olan konumları ve diğer verileri deşifre edebilir. Ek olarak, bulut hizmetlerinden drone verilerini çıkarma işlemi DJI, SkyPixel veya My Parrot bulut hizmetlerinden hesap giriş / şifre veya token ile gerçekleştirilebilir.

COĞRAFİ HARİTALAMA
Oxygen Forensic® Detective mobil cihazlar, dronlar, bulut depoları, medya kartlar ve içe aktarılan imajlar dahil olmak üzere tüm olası kaynaklardan coğrafi koordinatları alır. Analiz edildikten sonra veriler çevrimiçi veya çevrimdışı olarak Oxygen Forensic® Maps ile görüntülenebilir. Maps modülü ile aşağıda belirtilen işlemler yapılabilir:
• Bir cihazın sık ziyaret edilen yerlerini belirleme
• Belirli bir zaman dilimi içinde bir cihazın hareketlerinin görüntülenmesi
• Birkaç cihazın ortak konumlarını belirleme
• Seyahat yönünü gösteren animasyonlu bir rota oynatma  VERİ ANALİZİ
 • Zaman Çizelgesi – olayların kronolojik şekilde sıralanması
 • Sosyal Grafik – kullanıcıların sosyal bağlantıları ve ortak kontakları
 • Kümelenmiş Kontaklar – Tüm cihaz kaynaklarından elde edilen birleştirilmiş  kontaklar
 • Önemli Kanıtlar – Tüm önemli kanıtların işaretlenmesi
 • Arama – Çıkarım sırasında ve sonrasında gelişmiş arama
 • Dışa Aktarma – PDF, XLS, XML, vs.  özelleştirilebilir raporlama

Daha fazla bilgi için tıklayınız.


OXYGEN FORENSIC DETECTIVE ENTERPRISE

OXYGEN FORENSIC DETECTIVE ENTERPRISE

Oxygen Forensic Detective'in tüm özelliklerine sahip olan Enterprise (kurumsal) versiyonu aynı anda birden fazla kullanıcının yazılımı kullanmasına imkan tanır.

Aynı anda 5, 10, 20 ve 50 kullanıcıyı destekleyebilen Oxygen Forensic  Detective Enterprise tek bir dongle ile internet veya lokal bir ağ üzerinden farklı lokasyonlarda bulunan kullanıcıların inceleme yapmasına olanak tanıyarak incelemeciler için lokasyon bağımlılığını ortadan kaldırır.

Daha fazla bilgi için:

   


OXYGEN FORENSIC EXTRACTOR

OXYGEN FORENSIC EXTRACTOR

Oxygen Forensic Extractor mobil cihazlardan imaj almak, elde edilen verileri ayrıştırmak ve raporlamak için geliştirilmiş bir imaj alma yazılımıdır.

IOS, Android Windows ve Blackberry gibi pek çok farklı tipte platforma ait verilerin ve yedeklerin (back up'ları), bunlara ek olarak sim kartlarda bulunan verilerin çıkarımını yapmaya ve elde edilen verileri PDF,XLS, RTF, XML ve daha bir çok yaygın formatta raporlamaya imkan tanır.

OXYGEN FORENSIC KIT

OXYGEN FORENSIC KIT

Portatif bir çözüm olarak tasarlanan Oxygen Forensic Kit, en zorlu saha koşullarında bile imaj alma, inceleme ve raporlama yapabilme amacıyla tasarlanmıştır.

Ek bir kurulum veya konfigürasyon gerektirmeden direkt kullanılabilen kit, içerisinde Oxygen Forensic Detective yüklenmiş dayanıklı bir tablet ve mobil cihazlardan imaj almaya yarayan özel bir kablo setinden oluşmakta olup, en zorlu saha koşullarına karşı koruma sağlayan askeri tip taşıma çantasıyla birlikte kullanıcıya sunulmaktadır.


Daha fazla bilgi için tıklayınız.


OXYGEN FORENSIC CABLE KIT

OXYGEN FORENSIC CABLE KIT

Mobil cihazlardan imaj almak için uygun bağlantı kablosunu bulmak çoğu zaman incelemeciler için bir problem olabilmektedir. Oxygen Forensics, desteklediği tüm telefon modelleriyle uyumlu kablo ve bluetooth adaptörlerini incelemecilerin kullanımına sunmaktadır.
Oxygen Forensics Kablo kiti aşağıdaki bileşenlerden oluşur;

Tüm Hakları Saklıdır: 2018
Web Tasarım